Alsasko, Burgundsko

Zobrazit nabídku zájezdů Francie -  Alsasko

Zobrazit nabídku zájezdů Francie -  Burgundsko

Alsasko

Alsasko - je jeden z 26 regionů Francie. Nachází se na východě Francie u hranic s Německem a Švýcarskem. Skládá se ze dvou departmentů (Bas-Rhin a Haut-Rhin) a jeho hlavní město je Štrasburk.

Zájezdy Francie, Alsasko, BurgundskoAlsasko je úrodná oblast, jež se rozkládá podél středního toku řeky Rýn u hranic s Německem a Švýcarskem, hlavním městem je Štrasburk. Nyní spadá pod Francii, ale v minulosti bylo součástí Německa a vždy působilo jako třecí plocha mezi oběmi evropskými mocnostmi. Minulost má tedy Alsasko za sebou více než bohatou a divokou, upomíná na ni mnoho středověkých hradů a městeček s hrázděnými domy a důkladným městským opevněním, a vliv germánského živlu je zde také stále velmi patrný. Jinak je to ale země zalesněných kopečků, krásný kraj s velmi čistou přírodou.

Zájezdy Francie, Alsasko, BurgundskoAlsasko je jeden z nejprůmyslovějších regionů Francie, hlavní aktivity jsou pěstování vína, vaření piva, textilní a oděvní průmysl, strojírenství (Peugeot-Citröen, Lohr, De Dietrich, Bugatti), těžba dřeva a těžba fosfátů a Kcl. Na pěstování vína je Alsasko ideální místo (hlavně Colmar), díky výhodné poloze ve vnitrozemí je tam stálé slunečné mikroklima s minimem srážek, a i když se to obecně moc neví, platí za vysoce uznávanou vinařskou oblast. Vína zde pěstovaná se nazývají Vin d'Alsace, jedná se především o bílá vína, z kterých zde vzniká pětina jejich celostátní produkce. Nejznámější je suchý ryzlink, dále mezi sedm alsaských odrůd patří sylván, muškát, rulandské bílé (pinot blanc), rulandské šedé (pinot gris), tramín a jediné červené rulandské modré (pinot noir).

Zájezdy Francie, Alsasko, Burgundsko Zájezdy Francie, Alsasko, Burgundsko Zájezdy Francie, Alsasko, Burgundsko

 

Burgundsko 

Burgundsko - je francouzský region jenž spojuje čtyři departementy : Yonne, Côte-d'Or, Nièvre a Saône-et-Loire (Savona a Loira). Místo skvělých vín a historických zámků.

Zájezdy Francie, Alsasko, BurgundskoSkvělá burgundská vína vzbuzují obdiv již po dlouhá staletí. Historicky vděčí tento kraj za zavedení a pěstování vinné révy starým Římanům. Ve 12. století vybudovali nové vinice cisterciáčtí a benediktinští mniši a s příslovečnou pílí a péčí je obhospodařovali. K rozvoji vinohradnictví pak významně přispěli slavní burgundští vévodové, díky nimž se pověst o vínech tohoto kraje rozšířila do celé Evropy. V 18. století se začal rozvíjet obchod s vínem, první velké sklady byly otevřeny v Beaune a Dijonu, odkud vyjížděli do zahraničí obchodní zástupci, aby se poohlédli po nových trzích.

 

Zájezdy Francie, Alsasko, BurgundskoZámky Burgundska - Již pohled z dálky na zámek Bazoches dává tušit, kdo byl jeho majitelem. Do údolí pyšně a nedostupně vyhlíží ze zalesněného svahu průčelí strohé budovy, na obou stranách zakončené kruhovými věžemi různé velikosti. Původní hrad tu byl postaven ve 12. století. K jeho hostům patřili králové Filip August a Richard Lví srdce, kteří se zde krátce zastavili na cestě do Svaté země, kam se vydali na třetí křížovou výpravu. Sídlo patřilo pánům z Bazoches, od nichž ho v roce 1675 koupil Sébastien Le Prestre, maršál de Vauban, a to za odměnu, získanou od krále Ludvíka XIV.

Ač věhlas burgundských šlechtických sídel nedosahuje proslulosti Versailles nebo zámků na Loiře, svou architektonickou podobou, vybavením interiérů, včetně uměleckých děl, za nimi nijak nezaostávají a návštěvníky příjemně překvapí.

Zájezdy Francie, Alsasko, Burgundsko

   

Zájezdy Francie, Alsasko, BurgundskoNaše cestovní kancelář nabízí tyto zájezdy do Francie – Alsasko a Burgundsko

Kouzlo Alsaska, Lotrinska a Vogéz

Kouzlo Burgundska a Alsaska

Alsaská pohádka nejen o víně

Alsaská pohádka nejen o víně

Vůně Burgundska a Champagne

Nevšední krása Schwarzwaldu a Alsaska

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.