Korsika

Zobrazit nabídku zájezdů

Zájezdy Francie, KorsikaOstrov Korsika leží západně od Itálie a jižně od Francie. Korsika patří pod Francii. Jižněji od Korsiky je ostrov Sardinie, ten patří Itálii. Korsika je tedy ten severnější ostrov nalevo vedle Itálie. Jde o čtvrtý největší středomořský ostrov.

Na Korsiku se jezdí kvůli přírodě. Vysoké hory, zvedající se v několika hřebenech přímo z moře, vytvářejí ohromné spektrum přírodních nik. Na většině povrchu sice roste typická středozemní macchie (neproniknutelné křoví), které je ale o poznání zelenější než třeba v Itálii, o Řecku nebo Atlasu nemluvě

Většinu území Korsiky pokrývají vysoké hory (vyšší než Tatry, zvedají se od moře), z hor stékají mnohé říčky a potůčky. Nížina (nebo něco, co ji připomíná) je pouze v úzkém pruhu podél východního pobřeží. Většina povrchu Korsiky je porostlá křovím, klima je tu ještě trochu oceánské (občas prší), ale už zřetelně středozemní (je horko).

Korsičané sice všichni samozřejmě umějí francouzsky, ale sami mezi sebou mluví korsicky. Korsičtina je jazykově někde mezi francouzštinou a italštinou, hodně mi připomíná latinu, ze které se nezávisle vyvinula.

 

Zájezdy Francie, Korsika Zájezdy Francie, Korsika Zájezdy Francie, Korsika
Zájezdy Francie, Korsika

Nabízíme zájezd do Francie – Korsika:

Korsika, rajský ostrov

Přírodní krásy Korsiky

Elba, Sardinie a Korsika

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.