O Francii

Zájezdy Francie
Zájezdy Francie
Zájezdy Francie
Zájezdy Francie
Zájezdy Francie

Zobrazit nabídku zájezdů

Francie patří mezi největší a nejstarší státy Evropy a historicky nejvíce zmítanou revolucemi a zasaženou válkami.

Města Francie

Hlavním městem Francie je Paříž s 2,1 milióny obyvatel. Další velká města Francie jsou Lyon s 1,2 miliony obyvatel a Marseille s 1,1 milionem obyvatel.

Geografické uspořádání Francie

Snad i díky své rozloze je krajina Francie tak rozmanitá. Je jedinou evropskou zemí, která se nachází v severní i jižní části evropského kontinentu. Proto jsou ve Francii mezi jednotlivými regiony významné klimatické rozdíly. A snad proto je stejně rozmanitá i francouzská kuchyně.

Země se dělí na jednotlivé regiony, kterých je 26.

Pro české turisty je tato opravdu nádherná země zatím stále ještě značně nedoceněná.

Žije zde 59 miliónů obyvatel. Z větší částí je zemí zemědělskou, jelikož má největší procento obdělávané orné půdy ze všech zemí Evropské unie.

Lákadla Francie

Je to země, který byla a je stále střediskem kultury, umění i politické dění. Z Francie přichází většina nových uměleckých stylů a směrů. Je to země, kde si ruce podávají architektonické směry románských kostelů, nádherných gotických katedrál, secese a moderní architektury. Země lahodných vín a desítky druhů sýrů světoznámých značek, nádherné krajiny jako bílé bretaňské útesy, světoznámé přímořské letoviska, zelené kaňony jihu Francie, či mokřady Camargue a levandulová pole Provence.

Většina turistů jezdí jen do Paříže, ale Francie nabízí opravdu mnohem více!

Zájezdy Francie - kulturní a sportovní vyžití

Francie prostě nabízí velké množství lákadel jak kulturních, tak i sportovních v podobě lyžování a vysokohorské turistiky ve francouzských Alpách a Pyrenejích, cyklistiku, nebo surfování u pobřeží Atlantiku.

Takže ať už se rozhodnete jet do Francie kamkoliv, vždy najdete něco zajímavého A hlavně, Francouzi jsou velmi příjemní a otevření. Ne, že by Vás Francouzi hned pozvali k sobě domů, ale pozvání na aperitiv není žádnou výjimkou.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.